14 Ekim 2014

korkmadan kayboluyorum..
Avril Lavigne - I'am With You


bilmediğim bir kentin bilmediğim sokaklarında geziyorum günlerdir.. denizden kilometrelerce uzağım.. yüksek rakımı nefesimi yetersiz kılıyor.. ellerim üşüdüğünde onun sesine sarılıyorum.. ballı ıhlamur arıyorum kentte.. henüz kış gelmedi diyorlar, adaçayı verelim.. oturuyorum.. burada zaman benim kentimdeki gibi değil.. daha yavaş akıyor her şey.. telaş yok.. içime giden yollar daha kısa bu yüzden.. uzun soluklar alıyorum.. nefesimi kesen kentin rakımı mı sadece, yoksa o mu.. bilemiyorum.. doğunun soğuğu usulca tenime işliyor.. keskin, temiz bir soğuk.. ince ince nüfuz ediyor içime.. üşüyorum.. henüz kış gelmedi diyorlar.. oysa bu bir kar soğuğu.. havada kar kokusu var duyumsuyorum.. onlar hissedemiyorlar.. battaniye istiyorum asansörün hemen karşısındaki odama.. yemeklerini deniyorum her gün değişik yerlerde.. henüz bilmiyorum neyi ile ünlü.. henüz gezemedim pek çok yerini.. vücudumun bu kente direncini kırmaya çalışıyorum günlerdir.. önce başımı ağrıttı sonra kemiklerimi.. yüksek basınç vücudumu zorluyor.. gözüme bir kitapçı kestirdim iki gün önce.. hem kendime hem ona kitap almaya gideceğim bugün.. ama şimdi üşüyorum.. hiç bilmediğim bir kentin hiç bilmediğim sokaklarında geziyorum günlerdir.. üşüdükçe ona daha çok sokuluyorum.. kocaman kolları ve sıcacık kuytusunda kayboluyorum.. elleri parmaklarımın arasından geçerken içindeki bütün isteği hissediyorum.. bana sarıldığı an eriyor içimdeki tüm korkular.. eriyip akıyorlar bedenimden dışarı.. güven böyle bir şeymiş demek diyorum.. hiç farkında değilken güven ihtiyacımın.. o olanca büyüklüğü ile karşıma çıkıp her şeyi veriyor bana.. hatırlatıyor içimi.. zaman burada bazen hiç kıpırdamıyor.. derin nefesler alıyorum.. susmak ve sadece onu dinlemek istiyorum.. sesindeki güç çepeçevre sarıyor beni.. hiç susmasın istiyorum.. onu çok iyi tanıyor olmalıyım.. öyle hissediyorum.. ama onu bilmiyorum.. peri kızı diyor bana.. bilmiyor henüz kanatlarım kopuk.. söyleyemiyorum.. soyunup karşısında, kanatlarımın koptuğu yerlere dokunmasını istiyorum.. susuyorum.. gel diyor.. üşüme.. sırtımı göğsüne yaslıyorum.. soğuk ellerimi avuçlarının içine bırakıyorum.. derin bir nefes alıyorum.. hayat güzel diyorum.. bu kuytu bu sıcaklık benim için diyorum.. bilmediğim bir kentin bilmediğim sokaklarında yürüyorum günlerdir.. üşüdükçe ona daha çok sokuluyorum.. bilmediğim bir caddede bilmediğim bir otelin 503 numaralı odasına gidiyorum gecelerdir.. uyumak için onun derin kuyusuna bırakıyorum kendimi.. bir battaniyenin altında sıcak ve güvenli.. korkmadan kayboluyorum..

10 yorum:

dick laurent dedi ki...

kış yazıları diye bir etiket var mıdır acaba ? bazı yazılar, öyküler, denemeler özellikle kış aylarında, soğuk gecelerde daha bir güzel okunuyor, yazınızı okuyunca aklıma ilk bu geldi, paylaşmak istedim, güzel ve içten bir yazı, teşekkürler..

Zeynep Begüm Taktak dedi ki...

Soyleyecek soz bulamadim resmen!.. Hatun,bizim aşk mevsimimiz gelmis.. �� umarim mutlu olursun ve kanatlarinin koptugu yerden sever seni!����

Yasemin dedi ki...

Sıcacık bir soğuk :)

7.oda dedi ki...

@dick laurent; "kış yazıları" güzel bir etiket olur hakikaten.. soğuğu ısıtmalıyız değil mi kelimelerle..

7.oda dedi ki...

@Begüm; "umarım kanatlarının koptuğu yerden sever seni.." ne kadar güzel bir temenni.. sevsin :)

7.oda dedi ki...

@Yasemin; kesinlikle .. sıcacık bir üşüme..

dark.. dedi ki...

Boooom.. çok iyi..

Ecish dedi ki...

Geri dönüş yazisi bu benim icin... Yillar oncesinde tanidigim Fatos'un yazisi bu.

7.oda dedi ki...

dark; :)

7.oda dedi ki...

Ecishim; ben bile ozlemisim kendi kelimelerimi :)